T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürü Özen Aliağalı Balıkçılarla Denizdeydi

Yayın Tarihi : 12.9.2022

1 Eylül itibariyle başlayan Balık Avı Sezonu ile İzmir Denizinde bereket ve heyecan devam ediyor. İzmirli balıkçılarımız denizlerimizin bereketini sofralara taşırken İl Müdürümüz Mustafa Özen de Aliağalı Balıkçılarla sabahın ilk saatlerinde denizdeydi. 

Geceden atılan ağları balıkçılarla birlikte çeken Özen  hayırlı ve bereketli bir sezon dileyerek "15 Nisan'a kadar sürecek olan av yasağının açılışını 1 Eylül'de Güzelbahçe'de Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin katıldığı coşkulu bir törenle gerçekleştirdik. Bugün burada tutulan balıkları da görünce bereketli bir sezonun geçeceğini anlamış olduk" dedi.

Su ürünlerinde 630 kilometre sahili olan İzmir'in büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Özen "Bu potansiyeli ayakta tutmak için büyük bir sorumluluğumuzun olduğunu biliyoruz. Bu anlamda suyun altındaki dünyayı da koruyabilmek adına denetimlerimizi, eğitimlerimizi, ziyaretlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Suyun altındaki dünyayı balıkçılarımızın desteğiyle koruyabiliriz" dedi.

Daha sonra Aliağalı Balıkçılarla beraber atılan ağları toplayan ve su ürünleri denetimine katılan Özen bereketiyle devam eden Balık Avı Sezonunun sektör ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.