T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“ÇİFTÇİM MARKET” YENİ ŞUBESİ NARLIDERE’DE AÇILDI

Yayın Tarihi : 3.3.2020

​Tire Süt Kooperatifi, Çiftçim Market'in ikinci şubesini Narlıdere'de Mithat Paşa Caddesi üzerinde açtı.

Açılış törenine Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu gibi isimlerle birlikte çok sayıda davetli katıldı.

ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİYİ BULUŞTURUYORUZ

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, kooperatifçiliğin önemine vurgu yaparak "Burası küçük ama çok anlamlı bir mekândır. Burada üretici ile tüketiciyi buluşturuyoruz. Buradaki amacımız kooperatifçiliği tetiklemek ve ülkemize kooperatifçiliği benimsetmektir. Burada hem üretici kazanacak hem tüketici kazanacak. Bu işyerinin patronu bir kişi değildir. Bu işyerinin patronu alın teri ile emeği ile geçinmeye çalışan 2 binden fazla emekçidir" dedi.

TİRE SÜT BAŞARISINI TÜM KOOPERATİFLERDE GÖRMEK İSTİYORUZ

Açılış töreninde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Tire Süt Kooperatifi'nin elde ettiği başarıyı tüm kooperatiflerde görmek istediğini belirterek "Bugün burada çok güzel bir tabloya şahitlik yapıyoruz. Tarımda pazarlama üretim kadar önemlidir. Üretici, ürünü hak ettiği pazar payını bulup hak ettiği değeri görürse üretmeye devam eder. Aksi halde üretim belli bir noktadan sonra durma noktasına gelir. İzmir hayvancılık ve hayvansal ürünler anlamında önemli bir potansiyele sahip. Süt üretimi konusunda Türkiye'nin ikinci ili konumundayız. Buna bağlı olarak sütten elde edilen süt ürünleri üretimi olarak da oldukça büyük bir potansiyele sahibiz. Bütün bunlar İzmir'de üretim noktasında bir sorun olmadığını pazarlama noktasında bu tür kooperatiflerimize destek vermemiz gerektiğini gösteriyor. İnşallah bugün Narlıdere'de açılan bu şubenin ilimizin tüm ilçelerinde faaliyete geçtiği günleri de göreceğiz. Bugün Tire Süt Kooperatifi'nin göstermiş olduğu başarıyı, tüm kooperatiflerimizin göstermesini istiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Davetliler kurdele kesiminin ardından Çiftçim Market'i gezerek alışveriş yaptı.