T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İZMİR’DEN ELAZIĞ’A “KARDEŞİMİN KOYUNU BENDEN” KAMPANYASI

Yayın Tarihi : 31.1.2020

​24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaşandığı andan bu güne kadar;  Devletimizin en üst kademesi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, diğer Bakanlarımız ve bütün kamu kurum ve kuruşlarımız ilk günden itibaren Elazığ ve Malatya'da halkımızın yanındadır.

Bu kapsamda; ülke genelinde gerek Kamu Kurum ve Kuruluşları gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen gönüllü yardım kampanyaları ile toplanan yardımlar, depremin yaşandığı bölgedeki ilçelere ve köylerde depremden mağdur olan kardeşlerimize ulaştırılmıştır.

Yaşanan deprem felaketinde sadece evler yıkılmamış, sadece insanların can kaybı olmamıştır. Deprem Bölgesinde üreticilerimizin de damları, ahırları, ağılları yıkılmış, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kayıpları da meydana gelmiştir.

Bilindiği üzere Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla, Bakanlığımız depremde zarar gören bütün üreticilerimizin hayvanlarını karşılayacağını bildirmiştir. Biz de İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak kardeşlerimizin bu üzüntüsünü paylaşmanın yanı sıra onlara nasıl destek verebiliriz noktasında İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğimizle beraber bir kampanya başlattık.

İzmir olarak "Kardeşimin Koyunu Benden" sloganıyla yola çıktığımız bu kampanyayla bir nebzede olsa üreticilerimizin acılarını paylaşabilmek istiyoruz. Kampanyamız ile Elazığ'da depremden etkilenen üreticilerimizin üretime devam edebilmeleri için Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile bölgeye koyun gönderiyoruz.

Gün birlik olma vakti! Yaraları hep birlikte saracağız…