T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TARIM FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Yayın Tarihi : 12.12.2019

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo, Fuar İzmir'de 15. Kez kapılarını açacak.

6-9 Şubat 2020 tarihlerinde ziyaretçilerini bekleyen 15. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı öncesi, her yıl olduğu gibi sektörün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği bir toplantı gerçekleştirildi. Orion Fuarcılığın ev sahipliğinde gerçekleşen Danışma Kurulu Toplantısında, Türkiye tarımının kalbinin attığı İzmir'le bütünleşen ve sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarının bu yılki teması, katılımcılar ve gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili görüşüldü. İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Musa Bakan ve İl Müdür Yardımcısı Cemil Çumak'ın da katıldığı toplantıda katılımcılar fuarın daha renkli ve daha etkili olması için görüşlerini bildirdiler.

Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 2020 yılında da Türkiye'nin en büyük fuar alanı olan Fuar İzmir'de 110 bin metrekarelik kapalı alan içerisinde 14 holün tamamında düzenlenecek. 15. yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini ve çiftçilerimizi İzmir'de ağırlayacak.