T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

MUSA BAKAN’DAN TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET AKSOY’A ZİYARET

Yayın Tarihi : 11.9.2019

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Musa Bakan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği'nde Bölge Müdürü olarak ataması yapılarak göreve başlayan Mehmet Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Musa Bakan'a Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fatih Kılıç eşlik etti..

Bölge Müdür Yardımcıları Hasan Akgün ve Ertuğrul Ersoy'da hazır bulunduğu ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Musa Bakan ve Aksoy, İzmir ve Bölge tarımı ile üreticilere fayda sağlayacak ortak çalışmalar üzerinde durarak, özellikle ileride ki tarihlerde gerçekleştirilmesi düşünülen tarımsal projelere katkı sağlayacak işbirlikleri üzerinde konuştu.

Bölge Müdürü Aksoy, ülkemizin güçlü bir tarımsal yapıya kavuşturulmasında üretimin geliştirilmesi, verimin artırılması ve kaliteli mahsulün elde edilmesinin önemine işaret ederek, "Üreticilerimize ihtiyacı olan tohum, gübre, ilaç ve tarımsal girdileri birlik olarak en uygun maliyetle verebilmek ve ürünlerinin değerinde pazarlara ulaşabilmesi için bölge birliği olarak çalışmalarımız hız kesmeden sürecek" dedi.

Ziyaret esnasında Musa Bakan'da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği'nde Bölge Müdürü olarak göreve başlayan Mehmet Aksoy'a başarılar dileyerek "İzmir, tarımda tüm Dünya'ya tarımsal ürün satan ve ürün çeşitliğinin oldukça fazla olduğu bir ilimiz. Çiftçilerimizin üretimde kaliteli ve sağlıklı ürün elde etmesi için İl müdürlüğümüz olarak her türlü desteği sunmaya gayret ediyoruz. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında sunulan imkânlarla 435 adet projenin il bazında bitirildiğini ve 40 civarında projenin de bitme aşamasında olduğunu gururla ifade etmek isterim" dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürü Aksoy ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek nazik ziyaretleri için İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Musa Bakan'a teşekkür etti.