T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin Gençlerle Buluştu

Yayın Tarihi : 2.9.2019

​Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan "Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü" çerçevesinde ilki 24 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen, 179 gencin katıldığı ve Tarımsal anlamda gençlerde bir farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliklerin ikincisi düzenlendi.

Çeşme ilçesinde bulunan Atatürk Gençlik Kampında, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde bu kez kampın 9. dönemine katılan 160 kız öğrenciye gıda, orman, su, toprak,  tohum,  tüketim, tasarruf, geri dönüşüm, çevre kirliliği gibi konularda eğitimler verildi.

Etkinliklere katılan ve gençlerle bire bir sohbet ederek merak ettikleri tüm soruları yanıtlayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin kendi hayat tecrübelerini de anlatarak gençlerle hayatı ve tarımı konuştu. Ayrıca Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarafından kampa katılan 160 kız öğrenciye içerisinde gülfidanı, ata tohumları, şapka, not defteri ve kalem bulunan çantalar hediye edildi.

eğitimler kapsamında kamp içerisindeki alanlarda fidan dikimi yapılarak dikim anında ve sonrasında yapılması gerekenler konu uzmanları tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. Gençlerle toprağa dokunarak fidan dikimi de yapan Fatih Metin daha sonra Çeşme Atatürk Gençlik Kampı yemekhanesinde genç kızlarla birlikte yemek yedi.

Yemeğin ardından İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelleri tarafından kamp alanında gençlere; tarım, hayvancılık, gıda güvenilirliği ve israf ve balığın beslenmedeki önemi konularında sunumlar yapıldı.