T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ekoloji İzmir Fuarı Açıldı

Yayın Tarihi : 15.5.2019

​Bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve sertifikalı organik ürünler sektörüne yönelik Ekolojik İzmir Fuarı, Fuar İzmir'de kapılarını açtı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'in de katıldığı fuarın açılışına İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Hüseyin Akbaş, Orman Bölge Müdürü Mehmet Erol ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Uygun Aksoy ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Organik giyimden gıda, kozmetik ve temizlik ürünlerine kadar yenilikçi geniş bir ürün yelpazesinin sergilendiği, kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarının katıldığı, çeşitli etkinliklerin yer aldığı 10. Ekoloji İzmir Fuarı, dört gün boyunca hem sektör profesyonellerini hem de doğrudan bireysel alım yapan tüketiciyi ağırlayacak.

İzmir İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün de oluşturulan stantta organik üretimi ve yapılan çalışmaları ziyaretçilere aktardığı fuar kapsamında uluslararası buluşmalar, sektörel paylaşımlar, Türkiye'nin organik sektöründeki yeriyle ilgili toplantılar yapılacak.

Türkiye'den Adıyaman, Ankara, Aydın, Balıkesir, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak yurt dışından ise İspanya ve Ukrayna'dan toplamda 97 katılımcının yer aldığı Ekoloji İzmir Fuarı 15-18 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.