19.10.2018 / Gösterim Sayısı : 313

Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın İlk Kez Yer Aldığı FUTURE FISH EURASIA FUARI Sona Erdi

#Su Ürünleri Fuarı 2018

​Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ilk kez yer aldığı Future Fish Eurasia Fuarı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay'ın açılışı gerçekleştirmesiyle başladı.

Türkiye'nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 18 Ekim 2018 tarihinde, İzmir Gaziemir Fuar Alanı D Salonu'nda kapılarını açtı. Avrasya Fuarcılık tarafından, bu yıl 9. edisyonu düzenlenen olan fuar, 20 Ekim 2018 tarihine kadar ziyaretçilere kapılarını açtı.

Future Fish Eurasia 2018 Fuarı'nda, 10.000m²'lik alanda, 200'ün üzerinde yerli ve yabancı firma, en yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi. Sadece ülkemizin değil, bölgemizin de en önemli ve etkili uluslararası su ürünleri organizasyonlarından biri haline gelen Future Fish Eurasia Fuarı, Su Ürünleri Sektörü'nü bir çatı altında topladı. Fuarda su ürünleri işleme firmaları, ihracatçıları, balık çiftlikleri taze ve işlenmiş su ürünlerini sergiledi. Yem ve otomatik yemleme sistemleri, akuakültür ekipmanları, su ürünleri işleme ve ambalaj makinaları, soğutma sistemleri, buz makinaları, aşı, ilaç ve dezenfektanlar gibi su ürünleri sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi de ziyaretçilere tanıtıldı.

 

Future Fish Eurasia Fuarı'na her yıl lokomotif olarak katılan sektörün lider firmalarının dışında, yurtiçinden ve dışından ilk defa katılacak yeni firma ve ürün grupları da yer almıştır. Future Fish Eurasia Fuarı, gerek deniz ürünleri gerek ise makina ve ekipman ihracatı yapmak isteyen Türk üreticileri için kaçırılmaz bir pazarlama platformu haline gelmiştir.

Future Fish Eurasia 2018 Fuarı,  sektörün yanında olduğunu  göstermek için Tarım ve Orman Bakanlığı  Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü olarak  ilk kez stant kurmuştur. Fuar, Su Ürünleri sektörü ile buluşmak, mevcut ilişkileri geliştirmek ve yeni ilişkiler kurarak alternatif pazarlara açılmak için büyük bir fırsat haline gelmiştir.

Tarım ve Orman  Bakanlığımız  ülkemizde balıkçılık ve su ürünlerinin gelişmesi  için birçok çalışmaya imza atmış ve bu konuda   bilimsel araştırmaların  yapılmasına destek sunmuştur.  Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğün kurulması ile birlikte denizlerde ve iç sularda sürdürülebilir balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği ile avcılığının esaslarını belirlemek ve bunları teşvik etmek temel amaç edinilmiş ve önemli adımlar atılmıştır. Bakanlığımız ve İllerde taşra teşkilatlarımız balıkçılık ve su ürünleri konusunda sektörün gelişmesi ve mevcut sorunların çözümü için çalışmaya yeni projeler üretmeye   devam edecektir.   


''