30.5.2018 / Gösterim Sayısı : 674

İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş Menemen’deydi

#2018 Menemen Ege tarımsal açılış ve ziyaret

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, TAGEM Genel Müdürü Gazi Kaya ve BÜGEM Genel Müdürü Müslüm Beyazgül ile birlikte Bölgesel Tahıl Pas Hastalıkları Araştırma Merkezi'nin açılışı için Menemen'deydi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ICARDA (Uluslararası Kurak Alanlarda Tarımsal Araştırma Merkezi) ortaklığıyla kurulan Bölgesel Tahıl Pas Hastalıkları Araştırma Merkezi, pas hastalıklarının kontrolüne yardımcı olabilecek yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve küresel kaynaklar haritasında İzmir'in de yer almasını hedefliyor.

Açılışta konuşan ICARDA Genel Müdürü Aly Abousabaa tarımda ana ürünün pas hastalığından etkilenmesinin verimi, dolayısıyla da çiftçilikle uğraşanların dayanma gücünü tehdit edeceğini belirterek, pas hastalıklarının ortaya çıkma riskine karşı çiftçilere yardımcı olmak için Bölgesel Tahıl Pas Hastalıkları Araştırma Merkezi'nin özveriyle çalışacağını söyledi.  

Merkezin açılışından sonra Menemen İlçe Müdürlüğü'nü de ziyaret eden Erdurmuş, burada personelle tanışarak İlçe Müdürü Celal Sayılır'dan yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. 


''